11.02.2011, 00:00

Organizátorka speed datingu pre HN: Ľudia si speed dating chvália. Baví ich

Ako ste sa dostali k organizácii Speed datingu?
Venovala som sa tomu už vo Francúzsku a keď som videla, že sa aj na Slovensku pohybuje veľa single ľudí, ktorí sa sťažovali, že ani nemajú kde nadviazať serióznu známosť a zábava v podnikoch je stále o tom istom. Chcela som priniesť niečo nové, moderné, sympatické, aby sa neutiekali sa k internetovým známostiam.

Tu je to zoči-voči...
Presne, ľudia komunikujú, využívajú reč tela pri nadväzovaní známostí a namiesto vysedávania doma pri TV alebo PC zažijú príjemný a zábavný večer.

Sme vhodný národ na takéto randenie?
Všetci zúčastnení poskytli doteraz len pozitívny feedback. Síce podaktorí sa vyjadrili, že na začiatku mali obavy, nevedeli, čo ich čaká na danom evente, ale v priebehu prvých minút sa uvoľnili a vychutnali si večer. Boli milo prekvapení z priebehu večera.

Kto sú ľudia, ktorí "randia" týmto spôsobom?
Speed dating nie je vôbec pre "lúzerov", zúfalcov, škaredých a nevzdelaných ľudí ako má väčšina predsudky. Je pre úplne normálnych ľudí, ktorí sú zaneprázdnení a nemajú čas hľadať si partnerov, pohybujú sa v kruhu tých istých známych a chcú spoznať nových ľudí. Stretnete tu študentov, biznismenov, športovcov, ľudí rôznych profesionálnych zameraní.

Prečo to podľa vás skúšajú?
Sú takí, ktorí to chcú vyskúšať zo zvedavosti. Veď je to sympatické a hlavne je to skúsenosť. Sú aj takí, ktorí jednoducho nemajú čas a príležitosť nadväzovať kontakty. Alebo doteraz nenašli tú správnu osobu a na osudové stretnutia neveria.

A navyše je to aj bez záväzkov...
Presne, k výmene kontaktov dochádza až po vzájomnej zhode. Takže, ak by vás nikto nezaujal, nič sa nedeje. Nemusíte nikomu nič vysvetľovať.

Čo ak forma - osem ľudí osem minút - niektorým nevyhovuje?
Ponúkame aj Rande pri víne, čo je pre "busy professionals" s vkusom a chuťou. Ide o kombináciu speed datingu a degustácie výberových vín a tradičných špecialít priamo z Francúzska. Nemusíte o víne nič vedieť. Francúzsky odborník priblíži tajomstvo dobrého vína a ponúkne pár tipov, k čomu dané víno najlepšie podávať. A pritom sa zoznamujete so zaujímavými ľuďmi v podniku s francúzskym šarmom.