24.01.2013, 00:00

Tipy HN na bezpečnostné aplikácie tretích strán

Lookout Secuity & Antivirus

Populárna aplikácia, ktorú používa približne 25 miliónov ľudí, má výborný a prehľadný dizajn. Lookout dokáže váš telefón nájsť, zálohovať údaje spolu s fotografiami či ukázať vám podrobnosti o každej nainštalovanej aplikácii. Na pozadí chráni telefón v reálnom čase a na bezpečnostné riziká vás ihneď upozorní. Zaujímavosťou aplikácie je najmä funkcia, ktorá automaticky zapíše na mape posledné miesto, kde sa telefón nachádzal, keď sa mu práve vybíjala batéria. Môžete ho teda nájsť, aj keď už nie je možné overiť jeho polohu. Dostupná je pre viacero platforiem, a to dokonca zdarma.

Anti-Virus od AVG

Česká spoločnosť ponúka množstvo alternatív pre mobilné telefóny a tablety. Od populárneho riešenia, ktoré je dostupné zdarma, až po profesionálnu aplikáciu s množstvom funkcií. Za AVG stoja roky skúseností v oblasti bezpečnosti a za najvyššiu verziu s prívlastkom PRO používatelia Androidu zaplatia 15 eur. Tým získajú množstvo nástrojov, ako svoj prístroj spravovať a chrániť aj prípade straty či krádeže. AVG navyše pozoruje tiež správanie webových stránok a chráni používateľa aj na internete. Dostupná je len pre operačný systém Android.

Avast! Mobile Security

Spoločnosť Avast sa chváli najlepšie hodnotenou bezpečnostnou aplikáciou na Google Play. Jej alternatíva funguje aj pod iOS, no tá sa orientuje najmä na šifrovanie prenášaných dát. Avast taktiež obsahuje skryté nástroje na nájdenie či vymazanie dát. Aktivovať tieto možnosti dokážete aj zaslaním špeciálnej SMS správy. Aplikácia dovolí filtrovať a komunikovať len s vybranými kontaktmi. Prípadne vám upraví zle napísanú webovú adresu a upozorní na nebezpečné internetové stránky.

Antivirus & Mobile Security

Ďalšia aplikácia, ktorá v sebe skĺbila možnosti ochrany proti škodlivému kódu a bezpečnosti dát vo smartfóne. Taktiež je dostupná len pre operačný Android, ktorý je na podobné doplnky smartfónu veľmi bohatý. TrustGo sa chváli až 98-percentnou úspešnosťou pri odhaľovaní hrozieb. Taktiež blokuje spamujúce SMS alebo iné nevyžiadané správy generované v systéme. Aplikácia disponuje vlastným cloudom, kam môžete zálohovať svoje kontakty či SMS správy a následne ich pri inom telefóne obnoviť. TrustGO tiež filtruje vyhľadávanie nebezpečných aplikácii z Google Play. Ak sa pri strate telefónu niekto cudzí pokúsi neúspešne ho odblokovať, bude ihneď zachytený kamerou a fotografia vám príde na e-mail.

Best Phone Security

Aplikácia je namierená predovšetkým na ochranu smartfónu proti zneužitiu a neoprávnenému prístupu k vašim súkromným údajom. Best Phone Security je dostupná napríklad pre iOS, Android či Windows Phone. Ak sa niekto bude snažiť neúspešne prelomiť nastavené heslo na odblokovanie, môže byť ihneď aktivovaný zvukový alebo tichý alarm. Prístroj umožňuje používať aj zachytávanie video- alebo audiozáznamu. Tak budete ihneď vedieť, kto sa pokúšal prelomiť heslo na mobilnom telefóne počas vašej neprítomnosti.

McAfee Antivirus & Security

Mobilná aplikácia určená pre operačný systém Android je vytvorená známou spoločnosťou, ktorú v súčasnosti vlastní Intel. Antivírus od McAfee poskytuje obdobné možnosti ako iné bezpečnostné aplikácie. Zaujímavosťou je voľba uzamknúť niektoré aplikácie proti spusteniu. Budú chránené napríklad heslom. McAfee taktiež dokáže overiť dôveryhodnosť už inštalovaných doplnkov do mobilného telefónu. V systéme nájdete aj blokovanie hovorov, SMS či bezpečné prezeranie webových stránok.