08.11.2012, 00:00

Telefóny s Win 8

Windows Phone 8X by HTC

Smartfón, ktorý je oficiálnym zariadením operačného systému Windows Phone 8, pochádza od spoločnosti HTC a používateľovi poskytne jemný 4,3-palcový HD displej a rýchle dátové prenosy v 3G sieti. HTC vyzdvihuje výbornú prednú kameru schopnú zaznamenávať Full HD video, rýchly chod a sympatickú hmotnosť. Zadná kamera disponuje 8 Mpx fotoaparátom a batéria vydrží približne jeden deň.


Windows Phone 8S by HTC

Druhý zo série Windows Phone telefónov. Podivný názov si vyžadoval sám Microsoft. 8S bude najlacnejším smartfónom s novým operačným systémom. Oproti drahšiemu 8X poskytne mierne horší displej so 4-palcovou uhlopriečkou a slabšiu hardvérovú výbavu. No navyše má miesto na uloženie microSD kariet. S cenovkou okolo 300 eur sa už začína predávať aj na Slovensku

Nokia Lumia 920

Zrejme najzaujímavejší smartfón s operačným systémom Windows Phone 8. Ponúka špičkový, 4,5-palcový HD displej so supercitlivou vrstvou, ktorý dokážete ovládať aj v rukaviciach. Okrem veľmi zaujímavých doplnkov v systéme ponúka Lumia 920 výborný fotoaparát, navigáciu zdarma a bezdrôtové nabíjanie. Používateľom však nemusí vyhovovať jeho veľkosť a vysoká hmotnosť.

Nokia Lumia 820

Lacnejší brat veľkej Nokie, ktorý ponúkne 4,3-palcový displej, avšak už bez HD rozlíšenia, a slabší 8 Mpx fotoaparát. Výpočtový výkon procesora a grafiky však ostal s Lumiou 920 zachovaný. Navyše poskytne priestor aj na obľúbené microSD karty. Používatelia sa môže tešiť z kompaktných rozmerov a rôznych farebných vyhotovení telefónu.

Samsung Ativ S

Telefón od Samsungu k nám príde zrejme až po novom roku ako posledný. Zákazníkov môže osloviť prehľadný 4,8-palcový displej s jemným rozlíšením a kovová konštrukcia. Zadný fotoaparát disponuje 8 Mpx čipom s možnosťou zachytávania Full HD videa. Smartfón taktiež disponuje najväčšou batériou a najtenšou konštrukciou spomedzi Windows Phone 8 telefónov.