22.04.2013, 20:00

Začínal v unimobunke, teraz je úspešný biznismen

Podnikateľ Peter Babka (na snímke) si zarobil vďaka možnostiam Trnavského kraja.

Petr Babka

Petr Babka
Peter Babka, predseda predstavenstva Dupos Invest v Trnave, podniká viac ako 15 rokov. Tento kraj mu umožnil investovať a zarobiť si peniaze. Aký je jeho príbeh?

Ako sám o sebe prezrádza, uprednostňuje slobodu a nezávislosť. „Od začiatku podnikania som nebol úzko viazaný na konkrétnu činnosť alebo segment. Vždy som sa orientoval na tie podnikateľské príležitosti, v ktorých som videl potenciál uspieť a perspektívne rásť,“ objasňuje nám Peter Babka.

Jeho lokálna investičná skupina je tvorená viacerými spoločnosťami. Na začiatku bol v jednej osobe podnikateľom i zamestnancom, vykonával všetky činnosti sám, od riadenia až po pomocné práce. „Napriek tomu, že som začínal jednoducho úplne „na kolene“, mám pocit, že dnes sa podniká s väčšími ťažkosťami."

Podnikať začal s minimálnymi financiami od rodičov. Celé roky prežil v tlaku z permanentného nedostatku financií. "Prvé roky vo firme som nebol na žiadnej dovolenke, jazdil som na starom aute a bežne som pracoval vkuse od rána do večera.“

Dnes zamestnáva vyše 100 ľudí. Podmienky na podnikanie sú poľa Babku vzhľadom na nezamestnanosť a kúpyschopnosť regiónu relatívne dobré. Zo začiatku firma pôsobila v prenajatých priestoroch a kancelárie mala v unimobunkách. Postupne investovali do vlastných priestorov.

Veľkých investorov považuje za príležitosť na získanie času, ale väčšina biznisu by podľa neho mala prebiehať na úrovni malých a stredných podnikateľov a ich zamestnancov.

 

Dnes v HN:
Investície do regiónov


Viac informácií k tejto téme nájdete v Hospodárskych novinách alebo sieti Piano

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.