10.06.2011, 00:00

Prehrať život môžete aj online. Zn.: ľahko

Za minulé roky sa online kasína rozmnožili ako huby po daždi aj u nás. Vybrať si to správne nie je ani pre skúsených hráčov jednoduché: je ich zhruba dvesto. A každý mesiac sa toto číslo mení. Niečo ubudne, niečo pribudne. Nie všetky sú však kóšer. Tie „správne“ musia mať licenciu. Pre bezpečnosť peňaženky a… o zábavu či vzrušenie je postarané. Najrozšírenejšími hrami v prostredí online kasín, podobne ako v ich kamenných podobách, sú ruleta, blackjack, video poker či hracie automaty (slots).

Lákavý bonus
Veľkým lákadlom podobných „zariadení“ je, že si tu veľa hier môžete odskúšať najskôr zadarmo. Ďalším, nemenej väčším lákadlom, sú bonusy, rôzne akcie v podobe áut či uvítacie balíčky. Napríklad, po registrácii na stránke online kasína, hráč na svoj kasíno účet dostane imaginárnych sto eur, ale vyhráva ozajstné peniaze. Neskôr sa tento účet doplňuje, samozrejme, platbou cez kreditku. Reálnu.

Točiť ruletu či zahrať si poker s protihráčmi v pohodlí domova, v teplákoch a hlavne anonymne, je namotávka aj pre silnejšie povahy. Odborníci na liečbu gamblerstva však bijú na poplach. Nevinná zábava na internete spojená s možnosťou „ľahkej“ výhry väčšej sumy peňazí sa ľahko premení na závislosť či patologické hráčstvo. A toto je často cesta k bankrotu, rozpadu rodín, trestným činom či smrti.

Haló, volá riziko
Aj na tento problém mysleli politici, ktorí prišli s návrhom na ochranu hráčov. Po novom by v priestoroch virtuálneho kasína muselo „visieť“ varovné: „Hazardné hry sú sprevádzané rizikom vysokých finančných strát.“ Okrem toho, už žiadny úver či pôžičku pred začiatkom hry hráči od prevádzkovateľa online kasína len tak nedostanú. A ak náhodou prešvihnú hornú hranicu vkladu, v online priestore si nezahrajú dvadsaťštyri hodín.