Výkonná viceprezidentka spoločnosti Slovak Telecom Anna Hudáková nie je v jedle vyberavá, ale potrpí si na raňajky. (perex)

"Raňajky sú u nás každý deň dosť pestré, nechýbajú syry, zelenina, prípadne šunka alebo vajíčka. K tomu vyrábam rôzne nátierky," prezrádza tajomstvo úspešného začiatku dňa topmanažérka najväčšej slovenskej telekomunikačnej spoločnosti Anna Hudáková. Čo sa týka ovocia, to na stole u Hudákovcov nikdy nechýba. "Jablká, broskyne, nektárinky či hrozno -- všetko sa míňa veľmi rýchlo," pokračuje.
Anna Hudáková varí veľmi rada a ako tvrdí, jej hlavní stravníci -- rodina si jej kuchyňu i kuchárske schopnosti pochvaľujú. "Rada varím klasické slovenské jedlá, ktoré sú veľmi chutné a možno aj trochu nezdravé," priznáva výkonná viceprezidentka spoločnosti Slovak Telecom. Jedlo však obohacuje aj o ryby, cestoviny a kuracie mäso na rôzne spôsoby. Dokonca sa jej už podaril aj výborný guláš z diviny. "Veľmi rada tiež pečiem a môj manžel tvrdí, že som si ho získala bábovkou," hovorí Anna Hudáková. A so smiechom dodáva: "Verím, že medzičasom postrehol aj moje iné kvality."
Sama nie je v jedle prieberčivá, chutia jej všetky dobré jedlá konzumované v príjemnej spoločnosti. "Nemám konkrétne naj- jedlo, ale veľmi rada mám ryby, grilované mäso, cestoviny, prípadne nejaké miestne špeciality krajín, do ktorých občas cestujem." V tejto súvislosti Anna Hudáková vyzdvihuje kulinársky zážitok v dedinke Fatima pri Lisabone. "Mali tam tie najúžasnejšie krevety," spomína na dovolenku.
Pracovné vyťaženie ju núti zdokonaľovať sa vo varení jedál, ktorých príprava nestojí veľa času. Keď si však ukradne nejakú tú chvíľku na varenie, potom rada experimentuje. "Vtedy sa snažím vykúzliť nejakú špecialitu, najčastejšie z morčacieho a kuracieho mäsa či chutného lososa," uzatvára Anna Hudáková.