13.05.2015, 00:00

Ako financovať prerábku. Aj z týchto možností si môžete vybrať

Klient potrebuje 15 000 eur na prerábku. Akými spôsobmi je možné získať ju na rekonštrukciu nehnuteľnosti? Napríklad takto.

Hypotekárny úver/americká hypotéka – Výhodou sú mimoriadne nízke úrokové sadzby. V súčasnosti sa priemerná úroková sadzba na poskytnutých úveroch pohybuje na úrovni 2,66 % p. a. Bežne však klient môže dostať úrokovú sadzbu okolo 2 % p. a. Pri takomto úročení a splatnosti až 30 rokov si záujemca môže požičať 15 000 eur za 56 eur mesačne. Má tak splátku, ktorá je výrazne nižšia oproti iným typom pôžičiek, čo prináša menšiu záťaž pre rodinný rozpočet a vytvára tiež priestor na sporenie s cieľom úver predčasne splatiť, a tým aj ušetriť na preplatenosti. Nevýhodou je, že klient pri tomto typ

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články