Majú seniori podávať daňové priznanie či platiť daň? Za istých okolností áno. Ba dokonca to môže byť pre nich aj výhodné. Preto by mali teraz spozornieť poberatelia starobného, ale aj
,predčasného starobného dôchodku a výsluhového dôchodku priznaného v roku 2015. Tu sú pravidlá, ktorými by sa mali riadiť.


1 901,67 eura
je maximálny príjem zo závislej činnosti, pri ktorom sa oplatí podať daňové priznanie. Štát z nej vráti preddavky na daň.
(Môže byť ako jeden text, alebo aj rozdelený do kastlíkov)


Podanie daňového priznania
Priznanie k dani z príjmov musí podať každý daňovník, aj dôchodca, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2015 presiahli sumu 1 901,67 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrnujú všetky príjmy, ktoré sú predmetom dane a nie sú od dane oslobodené.


Výhody z daňového priznania
Ak mal dôchodca vlani príjem zo závislej činnosti nižší ako 1 901,67 eura, nemusí podať daňové priznanie za rok 2015. Ak mu však zamestnávateľ zrážal z príjmu preddavky na daň, je pre neho výho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.