21.08.2014, 00:05

Uber. Startup, ktorého sa boja taxikári

Cena startupu Uber závratne rasite. Ich čierne vozy ničia klasických taxikárov na celom svete.

Uber. Anglický aj nemecký výraz pre niečo navyše, prémiové, alebo „nad niečo“. V prostredí startupov je to legenda, ktorá priniesla niečo, čo tu doteraz nebolo. A medzi taxikármi je to niečo, čo im podľa ich slov ničí životy. Jednu vec však Uberu nemožno uprieť. Že ide o jeden z najprogresívnejších startupov v histórii.

Limuzíny cez smartfón

Čo je vlastne Uber? Funguje to tak, že si najskôr stiahnete do smartfónu rovnomennú aplikáciu, zriadite si účet spojený s vašou kreditnou kartou a môžete si začať objednávať autá. Do mobilu zadáte požiadavku, kde vás má šofér vyzdvihnúť a kam idete. On vám zase pošle informácie o tom, kde je, kedy po vás príde a koľko vás to bude stáť. Princíp je podobný ako pri slovenskej službe HopIN taxi. Uber však má tú výhodu, že jeho šoféri nie sú klasickí taxikári. Pracujú iba pre Uber, ktorý má špeciálne požiadavky. Okrem limuzíny čiernej farby musia

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články