26.03.2010, 00:00

Sny z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele

Berndorf Bäderbau -- líder na trhu s antikorovými bazénmi: Najvyššia kvalita overená dlhoročnými skúsenosťami

V súčasnosti sa na Slovensku intenzívne budujú nové rekreačné centrá, akvaparky, hotely, welness centrá a iné objekty podporujúce rozvoj turistického ruchu. Popritom sa obnovujú existujúce hotely, kúpeľné domy, verejné kúpaliská a kryté plavárne. Vo väčšine z nich sa stretnete aj s antikorovými bazénmi od spoločnosti Berndorf Bäderbau.

Bazény pre každého
Do dnešných dní táto spoločnosť vybudovala viac ako 5 000 bazénov z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele v celej Európe. Každý antikorový bazén je svojím spôsobom iný -- každý je originál. Rozmanitosťou produkcie spoločnosť oslovuje nielen hotely, kúpeľné centrá a mestá, ale aj súkromné osoby. Mimoriadnu popularitu si získali bazény z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele realizované v Aqua City Poprad, Thermal parku Bešeňová, Galandii a vo viacerých kúpeľoch, napríklad Rajecké Teplice, Turčianske Teplice, Lúčky a iné.
Medzi najnovšie realizácie spoločnosti patrí napríklad AquaRelax Dolný Kubín (obr. č. 1), Termálne kúpele Malé Bielice (č. 3) a Hotel Permon Podbanské (č. 4).

Bazény na mieru
Spoločnosť Berndorf Bäderbau dokáže naprojektovať a zhotoviť akékoľvek relaxačné, športové, viacúčelové, detské, rehabilitačné antikorové bazény alebo rôzne špeciálne bazény, všetky s vysoko úžitkovými vlastnosťami.
K nesporným výhodám antikorových bazénov patrí najdlhšia životnosť ušľachtilej ocele bez straty kvality v porovnaní so všetkými momentálne na trhu dostupnými materiálmi používaných pri výstavbe bazénov. K nemenej dôležitým vlastnostiam patrí hladký povrch bez povrchových štrbín, trvalá tesnosť, vysoká pružnosť materiálu napríklad pri nežiaducom sadaní stavby, zaujímavé optické vlastnosti a žiadne riziko vzniku prípadných škôd pôsobením mrazu. Medzi ďalšie výhody patria aj krátka doba výstavby týchto zariadení, veľké množstvo variantných riešení tak pre novostavby, ako aj pre rekonštrukcie existujúcich objektov. Dokonalé vertikálne prúdenie vody umožňujúce optimálne čistenie bazénu a trvalé protišmykové vlastnosti všetkých prístupových plôch má spoločnosť Berndorf Bäderbau chránené patentom.

Špičkové materiály

Spoločnosť Berndorf Bäderbau pôsobí na trhu v oblasti bazénov vyše 40 rokov a má perfektne spracované do najmenších detailov všetky technológie. V rakúskej centrále má vlastné výskumno-vývojové oddelenie zaoberajúce sa technickým vývojom a inováciami. Používa výhradne špičkové materiály, čím neohrozuje životnosť bazénov, napríklad použitím tenších, menej kvalitných alebo inak nevhodných druhov nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele. Na všetky bazény spoločnosť poskytuje päťročnú záruku, hlásime sa však aj k 10- alebo 20- ročným bazénom, ktoré sú našou najlepšou vizitkou kvality, trvácnosti a spoľahlivosti. Súčasťou dodávky je všetka potrebná technická dokumentácia a v prípade záujmu majiteľa bazéna taktiež servisná zmluva počas celej prevádzky bazéna.
Aj napriek nemalým počiatočným nákladom sa investícia do antikorových bazénov určite oplatí a napokon vráti v dlhodobej bezproblémovej prevádzke. Nenáročná údržba, vysoké hygienické štandardy i estetická úroveň bazénov z nehrdzavejúcej ocele je viac ako veľavravná.

Dosiahnuté ocenenia spoločnosti Berndorf Bäderbau:

Ocenenie "STAVBA ROKA"
-- rok 2004: Bazén na Kraví Hoře v Brne
-- rok 2009: Aquapark Olomouc
Ocenenie "BAZÉN ROKU 2008"
-- 1. miesto: Bazén vo Valašskom Meziříčí
-- 3. miesto: Kúpalisko v Hodoníne
Ocenenie "GRAND PRIX" v roku 2007
-- Novinka roku -- Masážna rúrková lavica
-- Antikorový Whirlpool s integrovanou bezchlórovou úpravou vody
Ocenenie BSW-Award "Whirlpool roku 2009"
-- 3. miesto (obrázok č. 2).