13.07.2013, 00:00

10 spôsobov, ako si privyrobiť popri práci

Zarobte aj vy rýchlo a jednoducho. Tu je niekoľko nápadov, ako si privyrobiť aj popri práci.

10. Oblepte svoje auto reklamou
Mnoho reklamných spoločnosti využíva autá ako chodiace reklamy. Sú stále v pohybe a vidí ich viac ľudí. Vaša provízia záleží na konkrétnej reklamnej spoločnosti, reklame, jej dĺžke, … Výhodu majú autá, ktorá veľa cestujú a pohybujú sa v husto zaľudnených mestách.
Pozor! Dohodnite sa s konkrétnou reklamnou spoločnosťou a nenaleťte na sľuby nejakého priekupníka. Rovnako podozrivé je, keď všetky autá vo vašom okolí majú rovnakú reklamu.

 

9. Staňte jedným z agentov pre priamy predaj
Možnosť privyrobiť si aj popri práci ponúka „podomový predaj“. U nás je asi najznámejšia spoločnosť ponúkajúca kozmetiku Avon. Predávať však môžete rôzne veci, od domácich spotrebičov, výživových doplnkov, kozmetiky až po poistky.

8. Rýchle občerstvenie
Veľké siete rýchleho občerstvenie ako je napríklad Starbucks ponúkajú aj prácu na polovičný úväzok.


7. Staňte sa freelancerom
Kríza prinútila mnohé spoločnosti prepúšťať a namiesto zamestnancov, ktorých by museli platiť stále, určité práce zadávajú freelancerom. Aj keď hodinová sadzba býva pri nich vyššia než pri normálnych zamestnancoch, firma im platí len keď ich potrebuje. Freelancer pracuje často ako textár, grafickí dizajnéri, PR,...

6. Predajte zlaté šperky
Rýchlu hotovosť získate aj predajom šperkov. Hlavne tých, ktoré nenosíte stále. Tu si však treba dať pozor kde a komu ich predávate. Väčšinou sa u nás totiž zlaté predáva ako zlomkové, skutočnú hodnotu šperku už asi nikdy nezískate. Šperk môžete vydražiť na internete. Alebo si zistite, kto vám za zlato zaplatí aspoň jeho aktuálnu cenu na trhu.

 

5. Hosteska na výstave
Ak dokážete pritiahnuť pozornosť ľudí, môžete vyskúšať prácu hostesky či predvádzača výrobkoch na výstavách či rôznych predajných akciách. Firmy si najímajú rôznych ľudí, či už na nosenie reklamných pútačov, rozdávanie letákov, predvádzanie výrobkov, ….

4. Staňte sa mystery shopperom
Týmto ľuďom platia spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom trhu. Jednoducho dostanete zaplatené za to, že firme poviete svoje skúsenosti z nakupovania či konzumácie jedla na vopred určených obchodoch a reštauráciách. Často si takýchto ľudí najímajú aj samotné obchody aby im pomohli odhaliť ich vlastné nedostatky a zlepšiť fungovanie obchodu.

 

3. Prenajímajte byt
Ak máte voľný byť alebo priestor, prenajmite ho. Pozor! Nezabudnite však takýto príjem priznať, aby ste nemali problém so zákonom.

 

2. Predajte genetický materiál
Pre mnohých to môže byť nemysliteľné, ale aj toto je spôsob ako si zarobiť. Krv, krvná plazma, vajíčka, spermie, …. všetko je na predaj. Platia tu však rôzne obmedzenie. Hlavne veku a vášho zdravotného stavu. Rovnako platí, že nie vo všetkých krajinách sa dá genetický materiál predať, mnoho funguje na báze dobrovoľnosti.

1. Staňte sa „pokusných králikom“
Možno to znie ako bláznovstvo, ale spoločnosť NASA ponúkala odmenu 5 000 dolárov za to, že budete 90 dní ležať na ich posteli. Vedci si takto testovali čo sa deje so svalstvom astronautov vo vesmíre. Samozrejme aby to vyzeralo realisticky, ležali ste hore nohami a nemohli ste sa moc hýbať. Za testovanie svojich produktov však platia aj výrobcovia kozmetiky či liekov.

 

Zdroj: howstuffworks.com