02.07.2015, 00:00

Investičná hviezda môže vzísť aj z lokálneho trhu

Aj lokálny kapitálový trh má význam podobne, ako nižšia futbalová liga, hovorí pre HN Róbert Kopál, riaditeľ Asociácie obchodníkov s cennými papiermi.

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi oslávila 20 rokov. Čo sa vám za toto obdobie podarilo a čo nie?
Bol by to dlhý zoznam, uvediem aspoň po jednom príklade. Bohužiaľ sa nám nepodarilo posunúť domáci kapitálový trh na vyšší level, roky prešľapujeme takmer na mieste. Na druhej strane si myslím, že aj vďaka výraznej angažovanosti asociácie nemáme jediný prípad zlyhania obchodníka s cennými papiermi, ktorý by musel sanovať Garančný fond investícií. To by malo ďalšie výrazne negatívne dôsledky na fungovanie obchodníkov s cennými papiermi na domácom trhu. Hlavnou výzvou asociácie bolo, je a dlho bude podporovať rozvoj domáceho kapitálového trhu. Aj keď sa to veľmi často javí ako misssion impossible, inej cesty niet.

Snímka: archív respondenta

Pozrime sa teda na dnešný kapitálový trh. Aké sú jeho špecifiká? Kam sa uberá?
Ak by som hovoril o globáln

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.