04.03.2016, 00:00

Cena zlata opäť rastie, posilňuje ho neistota

Zlato sa stáva opäť atraktívnou investíciou. Za február jeho cena vzrástla o 10 percent, čo je najvyšší medzimesačný nárast od roku 1975. Hodnota žltého kovu sa na začiatku februára pohybovala okolo 1 140 dolárov za uncu a na začiatku marca je už na úrovni vyše 1 240 dolárov za uncu. Niektorí analytici predpovedajú vzácnemu kovu rastúci trend, dokonca možný nárast až na 1 400 dolárov za uncu. Atraktívnosť zlata je momentálne medzi investormi veľká najmä z dôvodu neistoty na trhu s akciami, a to aj napriek tomu, že minulý rok mu neverili a jeho cena klesala. Či si súčasnú hodnotu udrží, je otázne. „Rast zlata bol vo februári síce silný, ale prišiel po dosiahnutí päťročných cenových miním. Preto ho zatiaľ treba brať ako korekciu v rámci klesajúceho trendu. Je zatiaľ predčasné hovoriť o obrate,“ myslí si Tomáš Mikulík, analytik Trim Brokers.

Drahý kov využil najmä negatívnu náladu na trhu a s povesťou bezpečného prístavu pre investorov sa posilnil. A to aj napriek tomu, že silnie aj dolár, s ktorým sa zlato obchoduje inverzne. Teda ak sa posilňuje americká mena, cena zlata padá, pretož

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.