01.08.2011, 00:00

Legacy pod Tatrami postaví rezort za šesť miliónov

Bratislavská realitná kancelária Legacy vstupuje do developerského biznisu. Vo Veľkej Lomnici pod Vysokými Tatrami investuje šesť miliónov eur do projektu Golf View Resort. Na ploche s rozlohou 11 hektárov vytvorí uzavretý areál, ktorý bude rozdelený na časti pre rekreáciu a trvalé bývanie. V areáli vyrastie 65-lôžkový hotel s bazénom a športoviskami. Ďalej poskytne 73 stavebných parciel pre rodinné domy s rôznou rozlohou. Vznikne v ňom sedem rekreačných, sedem bytových domov a jedna tatranská koliba. Projekt počíta so stálou strážnou službou. Dokončenie inžinierskych sietí Legacy plánuje na november tohto roku. Potom sa začne realizácia ďalších fáz projektu.

Obišli banky
Podľa riaditeľky Legacy exclusive real estate Veroniky Blahovej o výbere Veľkej Lomnice pre prvý developerský projekt spoločnosti rozhodla poloha. „Areál sa nachádza priamo nad golfovým ihriskom. Ponúka panoramatický výhľad na Vysoké a Nízke Tatry, Slovenský raj ako celoročné možnosti pre relax a šport. Za 10 minút sa dostanete na tatranské lyžiarske svahy alebo do akvaparku v Poprade,“ spresnila. Spoločnosť realizuje projekt z vlastných zdrojov. „Banky v čase v krízy nefinancovali takéto investície. Dnes to považujeme za veľkú výhodu aj kvôli možnosti ponúknuť ceny, ktoré nezahrňujú úroky banky,“ dodala. Legacy sa v projekte vyhla takzvaným turistickým apartmánom. „Náš prieskum ukázal, že Slováci nemajú záujem o rekreačné apartmány.

Ľudia u nás chcú vlastniť pôdu. Podľa našich analýz boli apartmánové domy na Slovensku iba krátkodobým hitom,“ spresňuje. Spoločnosť chce projektom osloviť aj poľských a ruských klientov.

Postavia zábavný park
Vo Veľkej Lomnici by mal v dohľadnom čase pribudnúť aj zábavný park a kúpeľné centrum. O premene termálneho vrtu s výdatnosťou 50 litrov za sekundu na akvapark v tomto čase rokujú investori. Ďalších 500 parciel pre rodinné domy pripravujú menší developeri. „Množstvo projektov výrazne mení charakter obce. Od poľnohospodárstva jednoznačne smerujeme k turizmu, hlavným biznisom sa stáva cestovný ruch,“ hovorí starosta Veľkej Lomnice Peter Duda. Podľa neho je teraz ťažko presne odhadnúť, koľko nových pracovných miest do obce prinesú nové projekty. „Len tie doterajšie však už vytvorili vyše 100 pracovných miest.