02.12.2010, 00:00

IT firmy prijímajú u nás stovky ľudí

Na IT špecialistov čaká v tomto a v novom roku množstvo zaujímavých ponúk.

Najväčší zamestnávatelia v tejto brandži už teraz hľadajú stovky skúsených, ale aj neskúsených pracovníkov do svojich podporných centier. Nejde však len o nárazový nábor. Nové pozície by mali pribúdať minimálne počas prvej polovice roka 2011. "Plán počíta s prijatím približne ďalších 200 zamestnancov na novovzniknuté pozície v blízkom období,“ hovorí Daniel Matuška, recruiter Hewlett-Packard Slovakia, ktorá už teraz na internete inzeruje zhruba stovku voľných pozícií.

Ľudí chcú takmer všetci
Vďaka lepšiemu dopytu po produktoch spoločnosti Accenture sa jej vedenie rozhodlo v najbližšom čase vytvoriť desiatky nových pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou. V dlhodobejšom horizonte však bude potrebovať ešte viac skúsených špecialistov. "V horizonte najbližších desiatich mesiacov sa počet nových pracovníkov bude pohybovať v násobkoch čísla sto. Veľa však bude závisieť aj od toho, či nám lokálny trh práce dokáže poskytnúť dostatok kvalifikovaných kandidátov v požadovanej kvalite a v požadovanom čase,“ povedal Marek Gešo, riaditeľ pre marketing a komunikáciu spoločnosti Accenture.

Pribúdajúce kompetencie a aktivity bratislavského podporného centra Dell si vyžadujú nové tváre aj v tejto spoločnosti. Základným predpokladom úspešných uchádzačov však musí byť vyspelá znalosť anglického jazyka, ale aj menej typických jazykov. "Aktuálne máme otvorené desiatky pracovných pozícií a kontinuálne ponúkame nové alebo preobsadzujeme existujúce posty. Mesačne otvoríme približne dve desiatky nových miest. Podobný trend očakávam aj v nadchádzajúcom období,“ tvrdí Silvia Jeleníková, manažérka ľudských zdrojov z Európskeho obchodného centra spoločnosti Dell v Bratislave.

V hlavnom meste prijíma pracovníkov pre svojich klientov aj spoločnosť Soitron. V súčasnosti je to pre spoločnosť AT&T viac ako 30 technických odborníkov z oblastí informačných sietí a toto číslo by malo ešte rásť. "Na projekte pre zákazníka Hewlett-Packard očakávame, že budeme mesačne obsadzovať od päť do desať skôr absolventských pracovných pozícii,“ vraví Peter Procházka, team leader pre HR Business Partnering Soitronu.

Profíci aj začínajúci
Kým AT&T a Hewlett-Packard priberajú vo veľkom skôr profesionálov s viacročnými skúsenosťami, Accenture dá vo väčšej miere šancu aj začiatočníkom s praxou do jedného roka, v závislosti od divízie. "Vo všeobecnosti môžeme pomer odhadnúť približne na 80 k 20 percentám v prospech absolventov,“ dodal Gešo.