29.09.2011, 00:00

cesta na vrchol: Martin Šramko - Nič nie je čierne alebo biele

Funkcia finančného riaditeľa bola logickým krokom. Najskôr som v poradenskej spoločnosti Deloitte nadobudol technické a analytické zručnosti v oblasti financií a manažmentu a potom som teoreticky a prakticky prenikol do oblasti nehnuteľností. Výzvu stať sa investičným riaditeľom som prijal veľmi rád, keďže pred nami stálo veľa zaujímavých projektov.

Udržať sa na svojej pozícii je rovnaká výzva ako na ňu "dorásť". Najdôležitejšie v manažérskej práci je dosahovať priaznivé výsledky pre akcionárov spoločnosti a budovať dobré vzťahy s obchodnými partnermi. Ak sa vám to podarí, viete si svoju pozíciu obhájiť.

Je tu množstvo vonkajších vplyvov, ktoré mi nedajú spávať. V našej práci musí byť všetko správne načasované a včas splnené. Tých úloh je veľmi veľa práve pri multifunkčnom projekte, akým je Centrál, keďže naraz staviame nákupné centrum, administratívu aj hotel.

Čas ani dôvod na vlastný biznis momentálne nie je. Podnikateľské nápady sa určite nájdu, keďže práca v mojej oblasti je dosť kreatívna, no naplno ma zamestnáva projekt Centrál a ďalšie projekty z nášho portfólia.

Jeden z najväčších multifunkčných projektov na Slovensku. To je mojím hnacím motorom. Stanovili sme si totiž cieľ nastaviť kvalitu mestského života a prostredia naozaj vysoko.

Nič nie je čierne alebo biele. Podnikanie je o kompromisoch, takže keď sa mi nič nedarí, nevzdávam to, ale hľadám iné riešenie.

Splniť stanovené ciele a vždy ich aj o krôčik predstihnúť. Úspechom je však pre mňa aj to, ak sú všetky stránky života vyvážené a ľudia okolo mňa sú zdraví a spokojní.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.