16.09.2014, 00:05

Byty a domy sú stále dobrá investícia

Pri výbere a kúpe sa radšej poraďte s odborníkom

Byty a domy sú stále dobrá investícia

Kúpa nehnuteľnosti je vďaka priaznivým cenám a dostupným hypotékam stále jednou z najlepších foriem investície. Je to však náročný proces, ktorý zahŕňa veľké množstvo úkonov: výber, preverenie právneho a technického stavu, spracovanie zmluvnej dokumentácie, zabezpečenie financovania a všetkých krokov potrebných na prevod nehnuteľnosti vrátane komunikácie s katastrálnym úradom. „Bez odbornej konzultácie bude klient zbytočne chodiť po veľkom množstve obhliadok,“ hovorí Ján Palenčár, prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Je preto lepšie spolupracovať s realitným odborníkom, ktorý  tento proces zabezpečí.

Najväčším rizikom je prevod vlastníctva

„Keď si kupujete kosačku alebo auto, tiež to konzultujete s odborníkom, ktorý vám do detailov všetko vysvetlí. Najväčším r

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).